| drivere a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste meserii/profesii din care sa-mi aleg si eu una, dar tinand cont ca eu nu vreau o ocupatie care sa se bazeze pe matematica,fizica,chimie,romana,limbi straine,informatica. Eu as vrea ceva sa se bazeze pe bio, sport, etc, orice dar in niciun caz cele mai de sus.

Răspuns Câştigător
| Flower02 a răspuns:

Ce zici de asistent social? Sau profesor, de biologie, educatie fizica? Ar mai fi psiholog, veterinar, jurnalist(dar jurnalismul presupune totusi limbile straine, macar putin).

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Kinetoterapeut.

| corbeaioanagabriela a răspuns:

Daxa esti bun la Limba Romana poti sa te faci avocat.Se bazeaza pe dictie, si sa aperi drepturile cetatenilor.Trebuie sa stii legile.

| aisa95 a răspuns:

Protectia mediului sau protectia consumatorului