| Joker3134 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, sa te duci la o scoala de politie e cea mai buna alegere in momentul de fata? Salariul mare, loc stabil dar nu sunt deloc dezavantaje? Nu stai deloc in ninsoare, in ploaie?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se portivește răspunsul de la întrebarea c pompierii

| doctorandus a răspuns:

Depinde ce fel de politist devii, nu toate posturile de politist sunt la fel. Si functie de ce prostii faci sau de ce dusmani ai, exista si riscuri.

| Raducons a răspuns:

Este o varianta ca sa faci ceva,salariu destul de bun, loc stabil, de stat in ploaie sau ninsoare nu prea stai, unde ai vazut in vremea asta politisti in ploaie, stau in masini si se uita sau se plimba, nu mai se patruleaza ca pe vremuri, daca ii chemi vin daca nu toate bune.

Răspuns utilizator avertizat
| Raducons a răspuns (pentru Joker3134):

Nu iti face griji, mai e pana sa te trimita pe tine sa dirijezi, poate esti la alt departament nu neaparat la circulatie si atunci nu dirijezi nimic decat hotii.

Răspuns utilizator avertizat
| Raducons a răspuns (pentru Joker3134):

Ce riscuri sa fie,o sa cercetezi infractori,mai iesi in strada cand sunt adunari publice,te plimbi printre oameni,o sa ai arma,ce poti sa patesti, in toate domeniile sunt riscuri, nimic nu este usor, dar politistii trebuie sa se gandeasca si la viata lor, nu sa se puna in fata masinii ca sa prinda infractorul si apoi il ingroapa ca mare erou.

| Peridava a răspuns:

Daca esti la circulatie, stai si in ploaie si in ninsoare. Daca esti la criminalistica, umbli prin toate subsolurile si gunoaiele dupa infractori si probe. Si... tot asa. Nu mai cautati voi locuri de munca foarte bine platite si unde doar sa stati pe jocuri sau Facebook.