| Constantin_Mihai_1994 a întrebat:

Stie cineva cat castiga un bucatar in armata?
Nu sunt apt pentru serviciu militar, m-a devastat vestea, asa ca eu caut alta chemare in viata…

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si un bucatar militar trebuie sa fie apt pentru armata. In caz de ceva ai sa mergi cu mancarea pe front. Deci si aici se cere sa fii apt.

| anss23 a răspuns:

Chiar daca nu poti intra in serviciul militar, poti folosi aptitudinile tale si interesul catre acest domeniu si avand alte joburi..nu este un capat de drum. Din pacate nu stiu multe despre caest domeniu insa stiu ca din structura armatei fac parte si multi oameni civili, care au la baza o anumita meserie sau facultate si se pot incadra intr-o unitate militara in viitor. Sa inteleg ca voiai sa lucrezi ca soldat? Ai niste calitati fizice mai deosebite si iti place efortul fizic? Sunt multe alte meserii in care asta iti poate folosi

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai fost gasit esti apt pentru armata, ce te mai intereseaza cat castiga un bucatar in armata?
Oricum nu mai are importanta!