| Sh4Dow a întrebat:

Cine stie cum sa ma inveselesc si eu putin sad? Iubesc o fata mult, si nu prea am noroc cu ea... sunt devastat, nu am nici un chef de viata. Niste idei puppy dog eyes?

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Cu placere, ma bucur c-am ''ajuns'' la tine cu discursul meu motivant. laughing Ideea e ca eu merg pe principiul ''Ne nastem singuri, murim singuri, restul sunt doar iluzii''. Daca tu esti un tip caruia ii plac oamenii, sa comunice si toate cele, atunci invit-o undeva, ma gandesc, dar nu-i arata cat de mult suferi dupa ea si faptul ca esti deprimat doar din cauza asta. De obicei tipele profita de chestia asta si-si bat joc, ca urmare a unei experiente neplacute din trecut, in care ele au fost luate in batjocura. Dar daca zici ca ea nu e asa, atunci posibil sa nu se aplice regula, probabil si ei ii pari un tip fain, cam aceeasi impresie mi-ai lasat-o si mie. happy Aminteste-ti ca niciodata nu poti cunoaste un om complet. xD De asemenea, aminteste-ti sa te pui si pe tine pe prim plan, pentru ca daca tu nu te gandesti la fericirea si binele tau, nimeni nu o va face, poate doar parintii. happy Daca te simti fericit cu ea, fii cu ea! In orice caz, eu iti urez multa bafta si sa ai reusite pe toate planurile. happy

19 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Cheer up, mate. Cu siguranta-s mai multe motive in viata asta sa fii fericit decat sa fii deprimat doar pentru ca n-ai noroc cu o tipa. Las-o balta, sunt multe altele, iar fericirea asta suprema n-o sa gasesti sau cel putin n-ar trebui s-o gasesti in relatiile cu oamenii, pentru ca nu te vor satisface niciodata in totalitate, fie un el, fie o ea. happy Tre' sa stii doar cum sa ti-o cultivi, si-apoi sa culegi recolta. Chiar consideri ca viata ta depinde de ea si nu mai poti trai? Atunci vorbeste cu ea, dunno. Daca nu, mai pune-te si pe tine pe prim plan, starea de bine ti-o procuri tu, pe altii ii doare fix in pix. Si la fel ar trebui sa te doara si pe tine. happy Bafta si take care!

| Sh4Dow explică (pentru xClementine):

Multumesc pentru discursul motivant puppy dog eyes. dar fericirea o iau de la oameni, imi place sa impart chestii cu ei, imi place sa vorbesc cu toata lumea, am multe motive sa fiu fericit, ai dreptate, foarte multe, dar pur si simplu nu sunt sad, sunt extrem de deprimat si ma tot gandesc la ea, stiu ca sunt multe altele, dar celalalte fete nu's ca ea....sunt constient ca viata mea nu depinde de ea si vorbesc cu ea, in fiecare zi chiar. Pe mine niciodata nu m-am pus pe prim plan, de fel nu imi pasa de nimeni dar de ea imi pasa sad. Oricum o sa incerc sa-ti urmez sfaturile, multumesc :*.

| Doηηa a răspuns (pentru xClementine):

Este ușor să spui "las-o baltă, sunt multe altele", da, sunt, dar dacă inima lui o vrea numai pe ea, nimeni nu poate schimba asta.Nu poți ști ce e în sufletul lui până nu treci prin asta(nu-ți doresc, e cumplit).

| xClementine a răspuns (pentru Doηηa):

Cel mai probabil vorbesc si eu tot din proprie experienta. Stiu ca este usor sa spui asta, dar cam asta se aplica peste tot. Iar cand cineva cere un raspuns de genul, nu am cum sa stiu ce e in sufletul lui, absolut, dar ma gandesc ca persoana respectiva e constienta ca raspunsul pe care il voi da va fi trecut prin filtrul personalitatii si experientei mele de pana atunci. Iar in legatura cu iubirea lui fata de ea, nici nu i-am propus sa nu lupte pentru ea. Am spus doar ce cred eu, nu inseamna ca trebuie sa si procedeze asa.

| Sh4Dow explică (pentru xClementine):

Chiar astazi am discutat despre principiul ala cu un prieten laughing". "Ne nastem singuri, murim singuri, restul sunt doar iluzii". Cu toate ca e mai complicata chestia ai inteles intr'un fel, imi place cum vezi lucrurile ^^. Pe ea o cunosc de ani, stiu ce fel e, si merita totul. Sunt perfect constient ca nu cunoastem oamenii complet nici cei mai apropiati, toti avem ganduri ascunse si chestii dintrastea, am sa incerc sa ma pun si pe mine pe prim plan, cel mai probabil nu o sa reusesc laughing, dar o sa incerc. Multumeesc >big grin

| Sh4Dow explică (pentru Doηηa):

A spus asta cu un motiv, nu judeca te rog^^. De obicei asta ar fi cheia, sa o lasi balta... poate stie ca de cele mai multe ori sunt fete care nu merita. Ai dreptate nu poate sti cu exactitate ce in sufletul meu dar ar putea sti cum ar fi daca o zice din experienta. Mersi :*.

| Doηηa a răspuns (pentru Sh4Dow):

Eu nu judec pe nimeni, să știi.

| Sh4Dow explică (pentru Doηηa):

Am inteles, scuze... puppy dog eyes.

| Doηηa a răspuns (pentru Sh4Dow):

winking

| xClementine a răspuns (pentru Sh4Dow):

Cu placere, ma bucur c-am ''ajuns'' la tine cu discursul meu motivant. laughing Ideea e ca eu merg pe principiul ''Ne nastem singuri, murim singuri, restul sunt doar iluzii''. Daca tu esti un tip caruia ii plac oamenii, sa comunice si toate cele, atunci invit-o undeva, ma gandesc, dar nu-i arata cat de mult suferi dupa ea si faptul ca esti deprimat doar din cauza asta. De obicei tipele profita de chestia asta si-si bat joc, ca urmare a unei experiente neplacute din trecut, in care ele au fost luate in batjocura. Dar daca zici ca ea nu e asa, atunci posibil sa nu se aplice regula, probabil si ei ii pari un tip fain, cam aceeasi impresie mi-ai lasat-o si mie. happy Aminteste-ti ca niciodata nu poti cunoaste un om complet. xD De asemenea, aminteste-ti sa te pui si pe tine pe prim plan, pentru ca daca tu nu te gandesti la fericirea si binele tau, nimeni nu o va face, poate doar parintii. happy Daca te simti fericit cu ea, fii cu ea! In orice caz, eu iti urez multa bafta si sa ai reusite pe toate planurile. happy

| Carmen100 a răspuns:

Sallhappy Ia-ti o punga cu floricele si uita-te la harlem shake

| Sh4Dow explică (pentru Carmen100):

Multumesc, dar ma dezgusta Harlem Shake laughing blushing.

| Klaryssa a răspuns:

Sa iti iei viata? Doar nu ai innebunit! O sa se rezolve in timp, stai calm si nu te mai gandi la asemenea prostii! Gandeste-te ca pe lume multi alti oameni te iubesc, tin la tine si te simpatizeaza! Nu merita sa te gandesti la asta pentru o fata, in curand o sa fie totul bine.Crede-ma in viata ta nu e nevoie de asemenea ganduriwinking

| xDiana a răspuns:

Eu cred ca singurul mod prin care te-ai inveselii ar fi o plimbare cu ea.Dar, daca nu este posibil iti recomand sa vezi niste filme(comedie), sa vorbesti/iesi cu prietenii sau sa asculti o melodie care iti place foarte mult. Sper ca te-am ajutat!

| Sh4Dow explică (pentru xDiana):

Ma simt extrem de bine cand sunt cu ea... mai stam amandoi la scoala dar mai rar. melodii tot ascult, filmele de comedie nu prea ma fac sa rad.Si cu prieteni nu mai pot iesi ca maine am scoala, mersi oricum puppy dog eyes >big grin

| xDiana a răspuns (pentru Sh4Dow):

Cu multa placere, ar trebui sa mai faci si tu un pas, daca chiar tii la ea..nu te lasa usor! si daca tot nu merge..capu' sus! mai sunt si alti pesti in balta. Daca te iubeste si ea atunci ar trebui sa discuti cu ea cat se poate de sincer si sa va rezolvati problema.Multa bafta!

| Sh4Dow explică (pentru xDiana):

Am tot incercat, dar totusi nu ma las puppy dog eyes. o sa mai incerc. Mersi >big grin

| xDiana a răspuns (pentru Sh4Dow):

Asa sa faci! Cu placere.

| vasiledebe a răspuns:

Fratioare dui ma si tu un buchet de flori invit-o in oras la un suc la o pitza fa situ ceva nu sta cu mana in jeb ai grija fa ce ti-am spus happy

| Sh4Dow explică (pentru vasiledebe):

Fratica. am incercat puppy dog eyes, dar e mai complicata treaba, mi'e si mai ciuda cand stiu ca ma iubeste si ea :-