| marpey16 a întrebat:

Stie cineva cluburi de teatru cu care chiar poti face ceva? (o cariera in cinematografie mai tarziu, poate chiar holywood) In baia mare si ploiesti. Daca stiti si ma puteti ajuta. Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| anda_1885 a răspuns:

Woow! holywood?! poate doar teatru. vezi daca nu poti face in asa fel in cat sa incepi ca ajutor pe langa un actor care vrea sa descopere tinere talente si care joaca intr-un teatru. dupa aceea daca te remarca cineva si chiar joci bine poate faci cariera! cine stie? la mine in oras ase se practica. prof de teatru de la liceul de arta a remarcat o eleva care juca bine. i-a recomandat-o pentru un rol secundar intr-o piesa sotului ei, unul din actori buni ai teatrului nostru care a jucat si in strainatate. a primit acel rol si dupa doi ani a ajuns sa urmeze facultatea de teatru si acum joaca pe scena unui teatru din Bucuresti.cam astea ar fi variantele, vezi in ce oras liceul de arta are clasa de teatru ( de la a9-a in colo) urmeaza cursurile si da si tu la facultatea de teatru. daca ia intr-adevar talent, pacat de tien, la noi se lanseaza mai mult, in ziua de azi, pitipoancele pline de silicoane cu relatii(care sunt de mai multe feluri).