| coadadematura a întrebat:

Stiti cumva daca probele scrise pentru Școlile de subofițeri sunt mai usoare sau mai grele decat cele de la Academie?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur probele de la scolile de subofiteri sunt mai usoare decat cele de la oricare Academie Militara (ca sunt mai multe, nu una singura).

| coadadematura explică (pentru Ioandelasal):

Tocmai azi am primit rezultatul de la proba psihologica la Academie si am fost declarat inapt, efectiv extrem de greu la probele de matematica. Toti se mirau cum de s-a dat asa de greu, si profesorii de meditatie, fata de alti ani cand s-a dat mult mai usor.

| Salontanul a răspuns (pentru coadadematura):

Probe de matematica la psihologie? N-am auzit de asa ceva pana acum!

| anonimuIl a răspuns (pentru coadadematura):

Testele alea sunt grele.

| coadadematura explică (pentru Salontanul):

Nu? E, ia subiectele care s-au dat si uita-te sa vezi problemele de matematica daca nu crezi.

Bula
| Bula a răspuns:

Compari examenul de la o facultate cu o scoala profesionala? laughing

| coadadematura explică (pentru Bula):

E pe aceeasi ramura, nu inteleg de ce razi

| Bula a răspuns (pentru coadadematura):

Dupa parerea ta, care este diferenta intre un ofiter si un subofiter?

| darrio2007 a răspuns:

Mai usoare, nu crezi?

| anonimuIl a răspuns:

Trebuia să te pregătești mai mult.

| coadadematura explică (pentru anonimuIl):

Ahh, ce mult urăsc eu epavele astea de oameni, una doua si bam, incep cu critici si cuvinte urate adresate oamenilor. Toti se cred superiori si smecheri dar aveti mentalitate de om prost, natie de prosti!
Adevarat ca occidentalii ne considera popor de mana a 3-a, isi bat joc de noi si ne numesc tigani. Romanii se mănâncă intre ei precum cainii. Meriti sa traiesti in jegul de societate in care esti si sa nu iesi niciodata, datorita mentalitatii pe care o porti si nu binevoiești sa ti-o schimbi.

| anonimuIl a răspuns (pentru coadadematura):

Ai dreptate că am scris urât. Am modificat dar să știi că numai așa se pot face alea.

| coadadematura explică (pentru anonimuIl):

In fine. Mulțumesc pentru informație!
Si mie imi pare sincer rau deoarece am terminat un profil uman si nu real, deci nu le mai am asa bine cu matematica. Dar sincer, nu stiu cum m-as fi putut pregati pentru examenul psihologic, testele de personalitate evident nu au fost grele, trebuia sa zic cu "nu" la cele unde era o idee negativa cum ar fi "te simti urmărit deseori cand mergi pe strada?" si etc iar la partea pentru a testa agerimea, a fost putin complicat insa am reușit sa rezolv cam 70% in timpul scurt(20-25 min) pe care l-am avut la dispozitie. La partea cu problemele de logica si mai ales cele care implicau matematica (da, au fost si multe probleme de matematica) a fost prăpăd. Eu m-am inscris pentru garda de coasta iar din 37 doar 13 au ramas. Iar la IPJ din 20 doar 3.

| anonimuIl a răspuns:

Păcat că nu ai știut cum se rezolvă alea.