| AlexStefan1 a întrebat:

La scolile de subofiteri, cum ar fi cea de la Suceava de jandarmi, se da o solda lunara studentilor pe timpul studiilor? Stiam ca la Academie se da dar nu stiam nimic de scolile de subofiteri.

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Se da si la scolile de subofiteri dar nu este mare, in jur de 100 lei.
Scoala de subofiteri de jandarmi nu este la Suceava, ci la Falticeni.

| AlexStefan1 explică (pentru NevastuicAaA):

Da, stiu unde este dar ma refeream la judet. Mersi de informatie, btw.