| anonim_4396 a întrebat:

Stiu Romana si Americana nativ. Si ma gandeam sa mai invat 2 limbi. Ce limbi imi recomandati dintre : Germana / Spaniola / Portugheza / Italiana / Franceza ( chiar daca am facut 7 ani la scoala nu stiu nici un cuvant in limba respectiva ) / Suedeza / Poloneza. Daca imi puteti spune care 2 limbii straine mi-ar prinde cel mai bine, si care sunt cele mai usoare de invatat... Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Pai eu ti-as recomanda germana, ca e cea mai apropiata de engleza si spaniola ca e mai apropiata de romana. Ambele se vorbesc in multe parti ale lumii si iti vor fi de folos.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Indiana si chineza vor fi foarte utile in viitor... din lista pe care ai dat-o tu, mai bine mergi pe germana si franceza.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu îţi recomand Franceza în primul rând. Nu este o limbă uşor de învăţat însă este foarte frumoasă. De asemenea, încearcă să înveţi Italiana. Se aseamănă foarte mult cu Româna şi îţi va fi uşor să o înveţi.
Succes!

| Florincrap a răspuns:

Germana si franceza.

| pLeX a răspuns:

Eu ti-as recomanda germana.