| anonim_4396 a întrebat:

Suedeza / Germana / Olandeza / Daneza / Portugheza. Ce limbii imi recomandati pentru viitor. Stiu Americana si Romana nativ, dar vreau sa m-ai invat alte 2 limbii straine. Multumesc Mult!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Portugheza și suedeza.
Pa, pa.

| TheAce a răspuns:

Vorbesti ''americana?''. In cazul acesta recomand ''braziliana''.
In alta ordine de idei, recomand limba germana, in conditiile in care e la foarte mare cautare in ziua de azi. O limba nordica (suedeza, daneza sau norvegiana) te poate ajuta si ea. Ai grija insa cu gafele, sunt convins ca ''americana'' a starnit (pe buna dreptate) multe rasete. Mai multa atentie pe viitor.

| BiuL a răspuns:

AMERICANA? Nu exista limba americana, limba oficiala a Statelor Unitele ale Americii este engleza!
Asa cum stii americana, poti invata si braziliana, austriaca si alte limbi inexistente.
In alta ordine de idei, se cauta limbile nordice, de exemplu norvegiana sau cum ai spus tu suedeza. Cred ca si araba te-ar ajuta in viitor. Asta daca nu vrei sa inveti limbiile "clasice" de genul italiana, franceza, spaniola.

| Dumnezău a răspuns:

Americana,lol. laughing

Tu treci pe limbi scandinave,asiatice si cele saxone,unde,de altfel, intra si scandinavele.Da' tu daca-mi zici de "americana", nu te vad invatand suedeza, cu atat mai putin sa pronunti vreo ceva corect in limba aia demonic de grea. Si nici romana nu stii corect din ce vad eu. Ramai la romana si dialecte de prin Berceni si Ferentari nu te chinui cu limbi complexe ca cele scandinave sau germane.

Ut härifrån, nybörjare!

| DeKoniec a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu ai auzit de Americana? Scuze daca am mai scris gresit dar nu sunt Roman 100% asa cum ai crede. Bineinteles, si tu ca restul judeci inainte sa cunosti omul. Nu sunt din Berceni si nici din Ferentari sau Pipera. Am invatat Romana de pe net, fara profesor, si crede-ma Romana este de 10000 de ori mai grea decat Suedeza sau Germana. Pace

| WhatheWow a răspuns:

Prietene, în SUA se vorbește spaniola și engleza; nu știu ce americană îndrugi tu acolo. Eu zic să încerci mandarina că e într-adevăr o mare provocare!

| deadwillow a răspuns:

Germana. Rusa. Franceza. Spaniola. Japoneza.

Eu d-astea stiu laughing ma rog, stiu foarte putina spaniola si vreau sa invat japoneza big grin

| DeKoniec a răspuns (pentru deadwillow):

Japoneza? greuuu... prefer sa invat toate limbile enumerate de mine decat japonezawinking

| deadwillow a răspuns (pentru DeKoniec):

Fiind o limba grea este automat si foarte cautata asa ca mai bine te chinui sa inveti japoneza decat jegosenia aia de franceza sau germana laughing

| DeKoniec a răspuns (pentru deadwillow):

Nu. Franceza nu voi invata niciodata si nici nu vreau... 8 ani am facut Franceza si nu stiu cum se spune la "Tu" sau "Voi". Pai, daca vrei sa pleci in Japonia iti prinde bine, dar nu vad cat de mult te-ar ajuta daca vei pleca in State sau prin Europa...

| AsP1r3 a răspuns:

Eu iti recomand Germana si Franceza( chiar daca na-i spus-o)