| anonim_4396 a întrebat:

Sunt anul 3 la facultatea de Inginerie alimentara, ce master imi recomandati?
Mi-ar placea si jobbul de sef de magazin gen la Kaufland (am auzit ca se castiga bine), si sa urmez niste cursuri pentru asta.
Pareri? Dau funda la cele mai multe informatii.

1 răspuns:
| Castiel a răspuns:

Nu stiu multe despre facultatea numita de tine dar, am vazut ca ai zis ca ti-ar placea jobul de sef de magazin alimentar.

Kaufland, Mega Image, Karrefour. Sa te feresti. In general sunt sefi mai mari incompetenti (la Mega Image se numesc "districti") care iti dau tie m**e chiar daca nu ai avut nicio vina. O sa ai un salariu undeva la 40 milioane si o sa mori de nervi si stres. Nu este deloc cum ar trebui sa fie, nu se respecta nimic din fisa de lucru. Se sta ca sef de magazin pe casa cand nu sunt oameni, iti iei m**e de la clienti nervosi sau tigani cocalari si nu ai ce sa le faci pentru ca "clientul are mereu dreptate". Acum depinde si unde pici, zona de oameni civilizati sau tigani. Ai putea sa inveti o limba straina si sa te duci in strainatate pe acest post, in belgia este totul in regula si civilizat. In Romania insa, eu zic sa te gandesti de doua ori sau sa cercetezi mai amanuntit.