| Elena12333 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a și vreau să dau la colegiul Militar din Alba Iulia și aș vrea să știu căteva chestii:
1. Care sunt condițiile de la cămin?
2. La cămin avem baie personală în cameră?
3.Ne lasă cu telefon și laptop?
4. Câți stăm într-o cameră?
5.Camerele sunt mari?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Conditii bune, camere cu 4-6 sau chiar 10 paturi
2. Nu exista baie persoanala la nici un camin, baile fiind comune (la dusuri ma refer, fiindca nu sunt bai cu cada la camin).
3. da te lasa cu telefon si laptop, dar este obligatia ta sa ai grija de ele, ca se fura
4. intr-o camera se sta mai multe fetite, depinzadn de cat de mare este dormitorul, posibil pana la 10 fetite intr-un dormitor.
5. unele camere sunt ceva mai mari, altele mai mici
Fiind un colegiu militar, totul acolo este pe bazat pe disciplina si executat ordine.
Program strict, militaresc, iesit zilnic la inviorare, alergat, mers la scoala dar sia ctivitati militaresti pe acre trebuei sa le executi.
Masa are ora fixa, ca mai tot ce este in programul scolar. Din camin nu se poate iesi decat cu invoire de la comandant si numai in weekendurile cand primesti permisie.

| Elena12333 explică (pentru Violleta2022):

Și până la ce oră te lasă în oraș în wikenduri?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena12333):

Tu nu ai inteles nu?
In weekend NU te lasa in oras, decat cu permisie.

| Elena12333 explică (pentru Violleta2022):

Păi da, dacă ai permisie până la ce oră îți este permis să mergi afară, și cu ce condiție îți dă acea permisie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena12333):

Posibil cateva ore in timpul zilei, dar seara se inchid portile la 8 sau 9 cel mai tarziu.
Permisie se poate obtine cand primesti calificative bune la scoala, note de 10, sau executi comenzile militaresti foarte bine si esti evaluat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau langa liceu militar. la cateva intrebari mai stiu si eu ..camerele sunt mari da nu cu baie in camera. conditii nu iti fa probleme ca acolo ii ca la hotel in liceu asta tot organizat nu te gandi ca rabzi foame si frig totusi e un liceu de top. acum au fost inscrieri si ieseau o gramada de fete plangand. eu ma dadeam cu bicicleta si le tot vedeam si nu stiam de ce plang si am intrebat. cica au picat la proba de sport. deci iti dai seama in camera stiu ca sunteti cam un pluton ca si o clasa ls scoala deci pana in 30 ca sunt paturi etajate ..cu tel nu vad de ce nu v ar lasa asta nu mai stiu daca vrei pot sa intreb pe una/unu cand iasa pe afara

| sdaads a răspuns:

Logic ca te lasă cu telefon și laptop.