| extensiicuclips a întrebat:

Sunt din iasi am 17 ani si caut un loc de munca.am experienta in comert(am mai lucart un an de zile la un magazin alimentar stiu sa folosesc casa de marcat, stiu sa primesc marfa de toate), am lucrat la o firma de curatenie, am distribuit pliante, dar de vreo 2 luni de zile nu am mai gasit nici un loc de munca.As face orice plizzzzzz cine ma poate ajuta id meu de mess ssebastian90@yahoo.com sau aici pe TPU multumesc

5 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Și eu sunt din Iași, am mai citit ziarul zilele astea și m-am uitat și pe la locuri de muncă, adevărul e că sunt umplute cu Videochat și chestii din astea cu pliante. Boooring!
Ai putea să-ți caut la McDonalds, nu știu dacă au locuri libere dar poți încerca, sunt niște meserii destul de făinuțe pentru început. Dacă nu, la Kfc sau la alea de prin Mall/Moldova Mall unde se servește mâncare.
Poate te atrage ideea de a lucra la un magazin, poți intra pe ziarul de Iași să cauți un magazin unde angajează vânzători. Am auzit că prin Alexandru sunt mai multe magazinașe. Am găsit pe internet mai demult aici:
http://anunturi.ziaruldeiasi.ro/locuri-de-munca/comert
Dacă te atrage, ești destul de mare pentru a lucra la mare. Ai putea să te angajezi la o terasă de la malul mării, astfel admiri și peisajul și mai pe seară poți să faci și tu o baie așa ca de vacanță. Ori îți poți lua prietenii cu tine și să vă angajați fiecare, astfel nu o să fii singur și nu o să fie doar un efort, o muncă depusă. ^.^ Sper că te-am ajutat.

| heyulika a răspuns:

Si eu caut un loc de munca, am 17 ani si sunt din iasi insa am cautat si toata lumea zicea ca daca esti minor nu te angajeaza...sad

| NicollHellen a răspuns (pentru heyulika):

Da add la ladys. business si te voi ajuta sa obtii ceea ce doresti. Nu e vb de videochat, bani facuti de pe diverse site-uri sau farsa. Poti castiga de la 50 de lei in sus o data la 2 saptamani.

| Someone_1110 a răspuns:

Ai cautat prin ziare? Poate gasesti ceva care te intereseaza.Incearca in Evenimentul.De obicei au multe anunturi cu angajari

| extensiicuclips explică:

Am cautat in evenimentul intru in fiecare zi si pe internet dar cand sun sin intreaba varsta si aude ca am 17 ani refuza sa ma anjajeze.La magazin unde am lucrat m-am angajat printr-o cunostinta.mai sunt si elev adica mai merg si la scoala greu gasesti un patron care sa inteleaga.