| TerenteFTW a întrebat:

Sunt elev in clasa a 12a profil Stiintele Naturii si nu am nicio idee ce sa fac mai departe, medicina exclus pentru ca nu ma descurc cu biologia...la chimie mai merge...
La ce facultate, de stat, as putea sa merg mai departe si ce meserie as putea avea la terminarea acesteia?

1 răspuns:
| Alexutza27 a răspuns:

Nu conteaza la ce profil esti, conteaza ce iti place sa faci. Poti sa fii la mate info si apoi sa mergi la facultatea de arte. Gandeste-te ce iti place sa faci, in ce conditii ti-ar placea sa muncesti (intr-un birou, pe teren, in natura...) si apoi poti decide mai usor. Si eu am problema asta si incerc sa ma hotarasc. politie, drept, farmacie, psihologie, sport, management, informatica... cauta facultatile din orasul tau si vezi ce ti-ar placea sa faci. este important sa faci cu drag munca pe care o faci! mult succes