| JCZR a întrebat:

Sunt in cl 10a si as vrea sa dau la Medicina Iasi.am auzit ca se poate face facult. si in engleza/franceza.pe mine m-ar tenta in engleza...Stie cineva cum as putea sa ma pregatesc pentru admitere daca va fi examenul in engleza? Dupa absolvire banuiesc ca te poti angaja numai in starinatate nu?

3 răspunsuri:
| craniw a răspuns:

De ce in engleza? Nu stii romaneste? Dupa ce obtii diploma de medic te poti angaja oriunde daca indeplinesti conditiile cerute. Sunt si eu in clasa a x-a si vreau sa devin medic. Te astept peste trei ani la Universitatea de Medicina IASI

| JCZR explică (pentru craniw):

Ba da sunt romanaca dar sunt pasionata de engleza si am dat si exam. cambridge si de aia si cica e mai usor in engleza pentru ca nu ai de inv. atat de multe detalii

| craniw a răspuns (pentru JCZR):

La medicina ai nevoie de detalii, ai foarte mult de invatrat, fiindca vei avea viata bolnavilor in mana ta si trebuie sa fii foarte bine pregatit. Eu sunt la profilul mate-info, dar voi face medicina. Bunica mea este medic si imi este de exemplu. Numai bine, Sebastian