| crystina244 a întrebat:

Sunt clasa 9 la profil de științe ale naturii, mi-ati putea spune cam din ce clasa ar trebui sa încep sa ma pregătesc pentru examenul de admitere la facultate(medicina) și de unde as putea cumpăra cartea cu grile?

Răspuns Câştigător
| Georg13 a răspuns:

Cel mai bine este sa incepi din a 11-a, pentru ca atunci vei incepe si materia de care ai nevoie pentru admitere. Cat despre grile, ele sunt si pe internet, iar cartile din care trebuie sa inveti de obicei sunt mentionate pe site-ul facultatii, sau eventual poti cere sfatul unui profesor.

2 răspunsuri:
| vampyremisa a răspuns:

Apuca-te din a 11a. Cartile pe siteul facultatii la care dai dar sunt f scumpe. Poate le gasesti pdf pe net

| Mari8804 a răspuns:

Poti sa te apuci dintr-a 10-a sau a 11-a.