| patricia_8129 a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a la profil de biochimie m-am gandit ca la facultate as vrea sa dau pe medicina sau asistenta. Dar vreau sa imi dati si mie sfaturi daca e bine ce fac sau sa imi dati informatii despre facultati.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Tequilla_3721 a răspuns:

Draga mea, nu liceul este important, ci facultatea.
In liceu trebuie sa profiti de el, obtinand note mari pentru a putea intra daca vrei, la o facultate fara taxa.
De exemplu, poti sa intri la mate fizica si sa te faci actrita, sau la filologie si sa devii profesor de matematica.
Depinde totul de tine.
Acum este perioada cand alegi intre multe si ti se schimba ideile de un miliard de ori.
Mereu ne intrebam "actor sau medic?" "avocat sau presedinte?" "farmacist sau profesor?".
Eu personal sunt clasa a VIII-a si m-am schimbat de o mie de ori. de la turism la actorie, de la actorie la dans, de la dans la avocat si de la avocat la farmacist, apoi iar de la farmacist la avocat.
Te sfatuiesc sa dai la ce iti place. daca nu esti hotarata, fa Dreptul. Daca inveti bine, te voi ajuta ...probabil ca ai auzit ca daca nu ai pile sau bani nu poti sa evoluezi...asa este dar eu te voi ajuta pentru ca si eu vreau sa fac asta cand voi creste. Astept un mesaj de la tine [de unde esti]. Astept si fundita daca se poate:d.

3 răspunsuri:
| anutzzaa a răspuns:

Whysky, tu esti in clasa a VIII si dai sfaturi despre facultati unei fete care termina anul asta liceul? laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti spun eu ca l medicina e super greu s mai ales ce ma dispera p mine ca e 6ani, asa ca mai bine dai l asistenti pentru ca dc prinzi un lik bun o so duci super bine pentru ca o sa faci garzi s o sa te plateasca bine s o sa vz ca in fiecare zi iti iese ceva, mult succes

| AlexAntonescu a răspuns:

Poti sa intri la medicina e chirurgia