| PinkY a întrebat:

Sunt in plop si plopul e in aer straight face Sunt in clasa a12a si nu stiu la ce facultate sa merg. Vroiam sa merg la turism sau la management dar toti profesorii mi-au spus ca nu mai renteaza aceste facultati. Vreau parerile voastre. Unde ma sfatuiti sa dau mai departe?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Ma enerveaza profesorii astia! nu te lua dupa ei!
daca tie iti place du-te si mult succes! :*

| adesp12 a răspuns:

Ceva ce fac foarte putini-Agronomie(Agricultura). Nu foarte multi urmeaza o astfel de facultate. Da sa stii ca sunt multe firme care cauta experti in domeniu si nu i prea gasesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pinky.in ziua de azi trebuie sa stii de toate, si sa faci fata tuturor cerintelor.sa fii supraom pentru niste patroni care nu au decat liceul.sau o facultate cumparata cu banii babacului. aveti viata dura.sant parinte si baiatul meu e in aceeasi postura. a facut scoala de soferi, a invatat engleza ca limba de circulatie, pana intra undeva sau pana se hotaraste va face in vara asta un curs de bodyguarzi, sau de ospatari bucatari.ca vad ca in ultima vreme nu se mai pune accent pe cunostinte cat se pune pe o calificare.inainte invatam ce e munca intai si dupa aia erau studiile.acum invatati. invatati, si iar invatati, dar practic mai putin, santeti tineri si inteligenti. trebuie sa impletiti toate cunostintele capatate in scoala si in viata ca sa reusiti oriunde, si in fata oricui.de la, a debarasa mesele intr-un restaurant pana la a fi specialist in informatica, robotica, si stiinte politice sau de management.si de abia atunci; daca ai carte, ai parte.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita. Si fiul meu este la URA. Acolo se face carte si studentii de acolo, de regula sint racolati pina la terminare...
Si sa nu faci confuzia pe care multi o fac, si cred ca o facultate de turism este o facultate de geografie ...Materiile sint foarte complexe.