| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pasionat de actorie și m-am gândit sa îmi creez un cont pe un site de casting sau sa ma duc la un casting, dar am o nelămurire:
Exista agenții de casting la care se pot duce și tineri care nu sunt la liceul/facultatea de actorie?
Și mai am câteva întrebări pentru cei care ați fost la casting:
Cum v-ați simțit acolo?
Ați primit șansă să jucați intr-un film după ce ați fost la casting sau nu?
Dacă sunt talentat pot primi o șansă chiar dacă nu sunt la facultatea de actorie?

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Da, pai trebuie sa mai existe si din astia care fac foamea prin Romania din proprie initiativa.

| romeo78 a răspuns:

Cele mai sigure agenții de casting poți găsi în cadrul facultății de profil. Acolo se găsesc informații despre astfel de agenții!