| anonim_4396 a întrebat:

Reintreb:deci as vrea sa stiu si eu ce profil este mai bun stiinte sociale intensiv engleza sau filologie intensiv eng.

Deci ce poti sa devii mai exact de la stiinte sociale?
vreau cat de multe exemple
cel mai bun raspuns fundita :*

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

științe sociale intensiv engleza = aproape nimic
filologie intensiv eng.= cam nimic
Sau asta este ce cred eu, că fără matematică, fizică, chimie, biologie, lucrul cu calculatorul, ești ca și fără carte, alții pot avea, alte opinii.

| DexterKill a răspuns:

Trebuie sa faci facultate pentru a ajunge ceva nu conteaza ca esti la mate info sau filo asa ca nu mai mancati ***

| raducmustiuc a răspuns:

Nu există profil mai bun... există profil care îţi place mai mult sau mai puţin. gândeşte-te bine ce materii vrei să faci şi ce materii nu vrei şi îţi vei de seama... succes.

| roxyema a răspuns:

La stiinte sociale poti, dupa facultate, sa lucrezi ca avocat, judecator si alte meserii in genul sau in domeniul politicii.La filologie ai mai putine ocazii. Daca faci si intensiv engleza poti deveni si profesor. Sunt multe posibilati. Poti sa faci orice facultate vrei si sa devii orice doresti tu. Liceul nu iti impune o meserie anume. Parerea mea. De exemplu eu am intrat acum la stiinte ale naturii si nu am nici un vis legat de medicina, chiar nu ma pasioneaza deloc medicina. Sper sa te fi ajutat.big grin