| アンドリア a întrebat:

In cele din urma am intrat la profilul Stiinte ale naturii desi dorinta mea era profilul Filologie dar din pacate mediile din anul acesta au crescut la unele licee, au fost multi elevi care "s-au batut" pe filologie si nu am avut norocul. Imi place foarte mult engleza si lb. romana dar acum nu pot sa fac ce-mi place. Incerc sa privesc partea buna, profilul S.N nu e atat de rau ba mai mult imi da mai multe posibilitati pentru viitor. Totusi as dori sa ma transfer din SEM 2 la un profil ce tine de economie acesta fiind turism intensiv engleza. Aceasta este singura singura obtiune. celelalte licee avand locuri destule si media bineinteles mare. Intrebarea mea este sa renunt la un profil care imi aduce mai multe beneficii de dragul lb. engleze?

Răspuns Câştigător
| annutza14 a răspuns:

Parerea mea estew ca e mai bine sa fii la unh profil real deoarece in viitor porimesti o diploma cu care poate te poti face sa spunem asistenta daca vrei sa ai banii tai de buzunar! O alta parte buna este ca la p0rofilul real poti urma orice facultate in schimb pe cel uman sunt putine posibilitati! Sper ca te-am mputut ajuta succes in alegerea ta! Gandeste-te bine inainte de a alege deoarecec aceasta alegere depindee de viitorul tau!

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Eu zic sa ramanai la SN. La economic, turism cam nasol. Bafta!

| sowhatt a răspuns:

Eu sunt la SN pentru ca am vrut... lupta pentru ce vrei tu, pentru ce crezi tu ca-ti place si te descurci, nu ca ai mai multe posibilitati..ai mai multe posibilitati dar daca nu-ti place nu inveti si daca nu inveti...noroc!