| Anilesse a întrebat:

Sunt reprezentant la Avon si am o nelamurire. Fiind incepatoare creditul disponibil (valoare neta maxima de factura) e 300 de lei. Asta inseamna ca eu pe luna respectiva, ex noiembrie trebuie sa nu depasesc suma de 300 de lei? Sau pot sa fac mai multe comenzi pana in 300 de lei?

1 răspuns:
| gratargratar a răspuns:

300 de lei e creditul pe care ti-l poate acorda Avon pe factura pe care trebuie sa o platesti intr-un anumit termen. Deci daca depasesti aceasta suma, trebuie sa platesti cash la efectuarea comenzii ce depaseste suma de 300 de lei. Restul (300 de lei) poti plati in termenul scadent specificat pe factura.

Deci, pe scurt, aia 300 de lei reprezinta suma pe care Avon are incredere sa ti-o dea "credit" in produse, urmand ca tu sa platesti suma ulterior nu la livrarea produselor.

Gasesti mai multe informatii aici:
http://avonclujnapoca.blogspot.ro/2015/06/limite-de-credit.html