| Katakimiku a întrebat:

Sunt reprezentant Avon si am o a doua comanda in valoare de 520 lei. Nu am voie sa fac comenzi decat mai putin de 400 lei. Cum ar trebui sa procedez ca sa nu pierd ultimele comenzi?
Imi explicase ceva reprezentantul-mama de genul: "Iei ultima factura si tai din dreptunghiul cu suma de plata, suma de plata. Apoi scrii dedesubt suma cu care depasesti 400 lei. De exemplu 150 lei.
Apoi mergi la un centru PayPoint sau PayZone si platesti acei 150 lei. O sa ai in cont 150 lei si cand o sa iti vina factura tu o sa ai de plata 520 lei, dar ii platesti fara cei 150 lei pe care i-ai dat in avans. "
Ideea e ca nu am prea inteles...
Dau funda celui care imi explica mai bine ceea ce vroia sa imi spuna Reprezentantul-mama. happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este coordonatorul tău, nu reprezentant-mama!
Mai întrebi o dată.
Pa, pa.

| Katakimiku explică (pentru Legiuitoarea):

Nu mai conteaza, am inteles mersi oricum, iti dau tie funda.winking

1 răspuns: