| NowForYou000 a întrebat:

Am devenit reprezentant Avon de curand. Am strans o comanda de 220 lei, iar astazi o prietena a comandat cateva produse in valoare de 80 de lei, dar mi-a spus ca nu are bani acum, ca va plati luna viitoare. Am inteles ca la o comanda de 300 de lei am reducere, iar intrebarea mea este : daca dau comanda in valoare de 300 de lei, pe factura pe care o voi primi in colet imi va scrie fix 300 de lei, sau imi va scrie pretul cu reducere, adica 220 de lei? Pentru ca ea nu are bani acum, iar nici eu nu ii pot da de la mine. Nu am mai dat nicio comanda pana acum. Fetelor, voi cand faceti comenzi, pe factura va scrie pretul intreg sau cu reducere?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu te băga sa îi cumperi de la avon mai ales daca ea nu are bani, ea te păcăleste si ia marfa si numai vezi banii, iar cei de la avon nu vor intelege ca fata nu a plătit si vor scoate banii de la tine pe orice cale, ei au dreptul sa vina acasa la tine sa i ti ia lucruri de valoare din casa ca sa acoperi datoria, deci sfatul meu este, nu i aduci fetei nimic pana nu vezi banii, ea trebuie sa stie ca banii se dau cand primeste marfa, nu are bani luna asta, o sa comande luna viitoare, nimeni nu da nimic fara banii inainte, exceptie fac oar clientii vechi pe care îi cunosti tu foarte bine si sti ca sunt cinstiti, si platesc la timp. Ce varsta ai? Firma i ti dă reducere de 30% dar mai intrebi tu la ei. De unde esti?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată sau băiat?