| Monyyyyy a întrebat:

Sunt studenta la Politehnica in Cluj, la managementul energiei, o sa imi gasesc un post bun sau sa ma transfer la electric? Nici nu stiu dacă sa continui facultatea

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Continua,nu renunta.E mai potrivit pentru tine decat ingineria electrica. Daca crezi ca poti lucra la sfarsit in domeniul it atunci merita sa te transferi, gandeste te bine., dar sa nu te lasi de scoală

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, o să îți găsești, dacă continui.
Dacă chiar nu te interesează nimic din cea te învață acolo. nu are rost să continui. Sunt posturi bune la mall, să aranjezi marfa pe raft.

| Iote a răspuns:

De ce te-ai mai inscris acolo daca nu stii cu ce se mananca? Doar pentru diploma si post bun? In orice meserie se incepe de jos, ca sa intelegi ce se intampla acolo.

| Crisipopescu a răspuns:

Trebuie sa vezi dacă îți place, dacă te atrage... eu nu m-am înscris la facultate din acest motiv:" după ce o termin ce voi face?" Nu ma încălzește cu nimic o diploma așa ca am ales sa dau in armata. Te sfătuiesc sa dai in poliție, armata, pompieri... faci câteva luni/ani dar știi ca ieși cu un loc de munca asigurat?