| anonim_4396 a întrebat:

Sunt talentata la desen sh am voce(nu e cine stie ce dar e buna)
la liceu ma duc la filologie pentru ca detest tot ce e legat de chimie, info, mate etc.+ca nu le-am inteles.ma rog. iubesc doar geaometria de kan ma stiu
dupa cl a 12 a as vrea sa fac facult. de drept dar acum nu mai sunt locuri pentru asta fink toata lumea da la drept.
sh as vrea sa mi folosesc cumva talentele arhitect mi ar placea dar stiti voi fizic...
de mica spuneam ca vreau sa ma fac vedetahappy
dati-mi sh mie o sugestie ca meserie de viitor din care se poate castiga sh bani pls

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Arhitectura nu inseamna numai desen inseamna si multa matematica. Incerca ceva comunicare sau stiinte politice

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Pai si ce daca toata lumea face facultatea de drept asta inseamna ca si tu trebuie sa o faci pe asta? Daca iti place e ok, dar daca o faci pentru bani afla ca iti trebuie o multime de bani(chiar multi)ca sa poti fi acceptat intr-un barou si sa poti profesa. Iar ca "boboc" nu stiu cam cati clienti ai avea. Daca nu-ti place matematica, incearca si tu Filologie, Istorie, Comunicare si Relatii Publice, Stiinte Politice, Geografie. Dar cred ca e un pic cam devreme sa te gandesti la facultate, oricum optiunile ti se vor schimba pe perioada liceului...Ai putea sa faci un Liceu de Arta(arte plastice sau canto) si pe urma sa faci Facultatea de Muzica sau chiar Conservatorul, de ce nu? Ca tot iti plac artele...

| IuliaAle a răspuns:

Daca esti buna la desen si geometrie, fa arhitectura, ce mai astepti? Partea buna este ca din asta vin si bani...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Veriisoara mya nu era foarte buna la matematica si acum e la arhitectura!happyinvetzy cu timpu`\

| stefycrazygirl a răspuns:

Poti fi vocea a 2-a a unei formatii, daca ai imaginatie poti deveni si designer, daca mai sti si sa desenezi, e si mai bine...Si cam asta imi vine acum prin minte...