| CARDHU a întrebat:

Sunt un pusti de 15 ani care tocmai am intrat la liceu care se afla pe locul doi pe judet, Am intrat al doilea cu media 9.56 sunt un elev bun dar am intrat la Sectia : Stiinte Sociale intensiv engleza la aceasta sectie in 11 si 12 a nu mai fac mate fizica chimie bio. nu dau bacu din acestea dau bac; u la rom engleza ist... As vrea sa fac o facultatea care sa nu aibe legatura cu matematica... spre exemplu as vrea sa lucrez la SIE sau sa fiu procuror la DNA sau ambasador cum devin ambasador sau ceva cu o functie inalta? As dori ca aceasta intrebare sa fie luata in serios pentru am nevoie de ajutor vreau sa raspunda doar cei care sunt bine informati ofer FUNA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te faci procuror trebuie sa termini dreptul; ambasador - relatii internationale; Procurgor DNA ajungi dupa multi ani ca procuror + ceva spaga + pile.

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Felicitari!
Cel mai bine e sa te adresezi cu aceasta intrebare cand incepe scoala directorului / directoarei sau dirigintelui.

Succes la liceu si O zi placuta! happy

| Mirela77 a răspuns:

Va trebui sa studiezi stinte politice.Ambasadorii suntalesi prin considerente politice deci trebuie sa te apuci de politica.Te poti inscrie deja in partidul politic favorit!