| Norbert335 a întrebat:

Salut, daca am intrat la un liceu si la stiinte sociale intensiv engleza si stiinte sociale intensiv germana este acelasi Cod, cum pot alege la care dintre clase sa merg?

3 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Se va face o sedinta. Fie in iulie, fie inainte de a incepe scoala si vei fi intrebat care doresti sa il urmezI, in functie de media pe care o ai. Cel mai bine intrebi la secretariat la scoala cand duci dosarul, fiindca depinde de la o scoala la alta. Succes!

| Ewelyne a răspuns:

O să te întrebe la înscriere dacă ai făcut germană sau franceză şi în funcţie de asta te repartizează la una din cele două clase.

| VioletaBadea69 a răspuns:

Mi se pare ca asta se face la liceu, pentru ca nu ai ce face altundeva, poti intreba mâine la înscrierea la liceu, bafta