| NicusorYo a întrebat:

Tatal meu s-a despartit de mama mea, el a stat un timp cu noi in casa, dar a plecat, mai mult imi place la el, si vreau sa ma mut la el, dar mama mea nu e de acord.
Deci ma puteti ajuta?
Intr- ozi sa merg la taty si sa raman direct.
Am spus mama nu e de nici o culoare de acordcrying
Si eu vreau sa obtin asta 100%happy
Daca stiti alte metode, ajutati-ma.
Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Câți tâmpiți.
@DjBlaze Te duci la tatăl tău, vorbești cu el și prin instanță o să poți rămâne la el. Ți-aș da mai multe detalii dar nici eu nu știu. Cert e că se poate.

4 răspunsuri:
| bybuu13 a răspuns:

Nu stiu incearca sa ramai la mama ta dar in weekend sau in cursl saptamani sa te mai duci si la tatal tau. Spune-i mamei tale ca tu ai nevoi si de tata nu numai de mama. Sa te inteleaga si pe tine ca totusi daca ei sunt certati tu nu trebuie sa fi bagata la mijloc si nu trebuie sa nu iti mai iubesti tatal daca mama ta nu il mai iubeste asta nu inseamna ca trebuie sa o faci si tu... Eu daca as fi in locul tau asta i-as spune mamei mele big grin Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| vioreld a răspuns:

Intai vreau sa-ti spun ca nu este bine ceea ce faci. Sa-ti abandonezi un parinte pentru un alt parinte nu este deloc bine. Dumnezeu ti-a dat sa duci o povara si anume sa-ti vezi parintii despartiti, dar acum tot Dumnezeu ti-a dat o misiune, si anume sa inveti sa fii jumatatea fiecarui parinte. Adica tu trebuie sa vorbesti, colaborezi, etc cu ambii parinti, nu trebuie sa-ti parasesti un parinte pentru un alt parinte.
Mama ta, asa cum ai spus nu vrea acest lucru, poate ea stie anumite lucruri pe care tu nu le stii si nu vrea sa le stii si asta petru binele tau. Parerea mea este sa ramai la mama ta, dar asta nu inseamna sa-ti abandonezi tatal. Te duci la el prin vizita, iti imparti timpul cu el, adica de ex. din 7 zile pe saptamana poti sta 1-2-3 zile cu tatal si restul cu mama. Acum depinde de tine...nu-ti stiu exact viata, dar sper sa te gandesti la spusele mele ...este un sfat prietenesc.

Răspuns utilizator avertizat
| FetitaUnuiBaietel a răspuns:

Orice copil are nevoie de mama sa.Mama e cel mai scumpa fiinta, nu e bine ce faci.