| NicusorYo a întrebat:

Tatal meu s-a despartit de mama mea, si am ramas 4 ani(atat am stat eu pana acum)cu mama mea, acum ea nu ma lasa sa il vizitez, si eu oricum vreau sa ma mut la taty, si ea am spus nu e de nici o culoare de acord.
Stiti alta metoda? Sa fug de acasa de la ea la el?
Sau care alta metodacrying?
Mersi, fundakiss
Am 14 anisori

Răspuns Câştigător
| Kerosai a răspuns:

Salut! Suna la Protectia copilului, numarul este : 0800 8 200 200. Ei te vor ajuta 100%, si te vei putea muta la tatal tau! Cand divorteaza 2 oameni, din cate stiu eu, ai dreptul sa alegi la cine vrei sa stai, si stiu ca poti sa pleci la celalalt daca vrei. Nustiu sigur dar cei de la protectia copilului te vor ajuta happy

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ar trebuii sa discuti cu mama ta, sa aflii adevaratul motiv pentru care nu este de acord cu mutarea ta la tatal tau. Explica-i si tu de ce vrei sa te muti, si poate ajungeti la o intelegere comuna.
O zi buna!

| TheExpert01 a răspuns:

In nici un caz sa fugi de acasa spune-i mamei tale ca vrei sa te duci si la tatal tau deoarece chiar daca sunt despartiti el tot ramana tatal tau forever explica-i si nu stiu daca e bine dar zii ca daca nu pleci de acasa(daca asa vrei tu) funda? vot?

| Scândură a răspuns:

Buna! In nici un caz fugitul de acasa nu e un mod de a rezolva problema, iti vei enervam mama la culme, in plus poate se va speria atat de rau incat va pati ceva, va chema politia etc.
Cel mai bine e sa porti o discutie deschisa cu ea. Spune-i ca ai luat deja buletinul, esti in drumul tau spre maturizare, devii adult si te-ar ajuta super mult sa petreci timp cu tatal tau, sa-ti stii trecutul, pentru a fi capabila de a deveni un on matur si responsabil. Este dreptul tau sa petreci timp cu el, aveti legaturi de sange, explica-i asta. I-ai simtit lipsa si ai vrea si tu sa vezi cum e sa ai un tata care sa-ti fie alaturi si care sa-l vezi des.
Poate mama ta are motivele ei sa nu-ti vezi tatal, poate crede ca este o influenta proasta pentru tine, poate a fost o despartire urata si nu vrea sa te lase cu el, n-are incredere, poate ii e frica ca vrei sa ramai cu el, sa o alsi singura. Explica-i ca dupa intalnire, vei ramane tot fata ei, o vei iubi in continuare, tot la ea te vei intoarce, tatal tau nu-ti va face nimic, te iubeste, esti copilul lui. Roag-o sa-ti dea sansa sa-l redescoperi, sa-l cunosti mai bine. Vei aprecia asta pe viitor.
Poate sa te sune in timp ce esti cu el daca este speriata, insa incearca sa-i explici ce am scris eu mai sus.
Sper ca te-am ajutat, iti urez mult succes si o viata fericita!

| ILŞMM a răspuns:

Mai bine ramai acasa! laughing)
Da' de ce vrei sa stau cu tatal tau?
Te bate mama ta? big grin
xD.

| ILŞMM a răspuns:

Da' nu-mi bateeam joc de el.laughing)

| ๔єєยtzzคקยเยtzz a răspuns:

Fat-o ai innebunit? Cum sa fugi de acasa,tu stii dc s-au despartit parintii tai? Poate tatal tau era un om dur/rau, parintii nu iti vor raul, poate mama ta vrea sa te protejeze, dar dc vrei sa ramai cu tatal tau?

| danutzu96 a răspuns:

Mama ta face o greseala nu trebuie sa iti interzica sa te duci la tatal tau!

| danutzu96 a răspuns:

Mama ta nu trebuie sa iti intezica sa iti vezi tatal!

| IonutzY0 a răspuns:

Ba nu va mai bateti ma joc de el ba Stefanii. Frate te ineleg,ca vrei sa pleci,si chiar ar trenui sa vb cu mama ta mai serios in legatura cu tatal tau, si daca, chiar si atunci nu te lasa sa te duci la el, eu iti zic sa pleci, daca ai macar 14-15 ani te descurci iti zic eu, si imi pare raw ca s-au despartitsadSi nu am nev de funda pastreazo la nevoiebig grin

| Roxana_6908 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa fugi.
Gandeste-te ca poate mama ta are motivele ei sa nu te lase sa pleci, acum nu stiu daca pot sa te ajut pentru ca nu stiu de ce a plecat tatal tau.Incearca sa vorbesti mai deschis cu ea,sunt sigura ca pana la urma o sa iti zica advaratele ei motive, sau poate ca ii este frica sa nu te piarda, cred ca sti si tu cum sunt mamele.tongue

Întrebări recente