| MDE94 a întrebat:

Termin anul asta un liceu pe profil filologie-engleza intensiv, nu stiu daca ma avantajeaza profilul dar merita sa intreb. Ma intereseaza sa stiu ce facultate trebuie sa urmez pentru controlor trafic aerian? cum se face admiterea? la ce sa da admiterea? cate locuri sunt? si alte detalii.

3 răspunsuri:
| mmihai76 a răspuns:

Cred ca pentru aceata meserie ti-ar fi de folos Academia Fortelor Aeriene.

| alexa986 a răspuns:

Mai, eu am dat testul lor si iti spun ca nu are importanta profilul la care esti. Ia si te antreneaza ca sa te descurci la teste, eu am luat din Apple Store o aplicatie foarte utila, cu teste f asemanatoare: FEAST Test Training. Bafta!

| codrync a răspuns (pentru alexa986):

Salutare. Am incercat si eu FEAST ul acum 2 ani. Nu am ajuns prea departe insa a fost o experienta importanta.
Vreau sa dau din nou in 2014. Mi-am luat si eu aplicatia respectiva pe iPad. Intr-adevar ai avut dreptate. Are foarte multe intrebari asemanatoare.

Ma apuc de invatat poate reusesc anul viitor.
Revin cu un review despre aplicatie dupa ce ma mai joc pe ea. Vad ca are multe teste.