Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva despre avizul de libera practica pentru asistent medical debutant, ce acte trebuie? Va rog dacă stie cineva concret sau dacă e din domeniu a auzit. Am văzut pe mai multe siteuri oamr din mai multe județe cum ca trebuie întrunite 30 de credite (ceea ce eu știu ca acestea trebuie făcute numai dacă ai lucrat mai mult de 6luni, + mai trebuie raport per salariat din Revisal... asta nu înțeleg. Eu lucrez acum dar în alt domeniu, ma gândesc ca trebuie sa dai raport pe salariat din domeniul asistență medicală? Nu știu... Cineva care s-a angajat prima data ca asistență medicală, daca ma poate lamuri, ar fi minunat. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Cazier,aviz de la psiholog, parca și de la psihiatru, adeverință d ele medicul de familie, asigurare de malpraxis, ceva hârtie de la casa de sănătate din județ. Parca astea.
La școală nu ți-a zis? Poți suna la casa de sănătate sau la secretariat la spital sau asistenta de la medicul de familie.