| andreeamaria029 a întrebat:

Știți cumva dacă la universitatea Ovidius Constanța se dau acele probe eliminatorii (muzica, desen etc) pentru pedagogia învățământului primar si prescolar? Pe site nu am găsit nimic legat de asta dar vreau sa fiu sigura si nu am pe cine intreba.

3 răspunsuri:
| RaduAna01 a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa suni la secretariat. Si ei iti vor spune. Te uiti pe site-ul facultatii si gasesti numarul lor acolo.

| RaduAna01 a răspuns:

Https://admitere.univ-ovidius.ro/......e-licenta/

Aici scrie ca este eseu motivational si media de la bac. Vei vedea daca intri pe linkul de mai sus mai multe informatii(cand e admiterea, cat este taxa-in cazul in care nu intri la buget, cand se afiseaza rezultatele, etc). Daca vrei confirmare suna la numarul secretariatului de la departamentul Stiintele educatiei. Mult succes sa ai!