| Tomoioaga_Danut_2000 a întrebat:

Tot văd in ultimul timp anunturi de angajare pe olx despre un loc de muncă la o fabrică de ciocolată in Germania, are cineva surse spre oameni care au fost acolo? O recenzie orice? E lucru pe bune? Etc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca apar asemenea anunturi pe olx nu le luati in seama, ca-s probabil scam.
Anunturile serioase, de la companile de rectrutare, sunt postate pe site-urile profesionale de joburi, nu pe un forum care vinde second hand si este usor de manipulat si inselat de catre orice smecheras care poate pretinde ca-i angajator sau el poate facilita asemenea joburi.

| Bogdan0783 a răspuns:

Cauta pe site-ul oficial al companiei. Cum ti-a spus si colega Violleta2022, companiile posteaza pe site-uri profesionale.Mai poti verifica si pe siteul AJOFM ce locuri de munca sunt disponibile in strainatate.Nu trimite acte online sau date cu caracter personal ca risti sa ai probleme ulterior