| thatisirrelevant99 a întrebat:

Transfer de la Titu Maiorescu la Carol Davila.

Sunt student anul 3 la Titu Maiorescu medicina generala si vreau sa ma transfer la Carol Davila din motive personale (printre care si faptul ca nu imi mai permit taxa.)
Stiu cazuri care au facut transferuri inclusiv cu o restanta si nu erau studenti brilianti.
As vrea sa stiu pe ce criterii se aproba transferul.
Mediile si notele mele sunt foarte bune, nu am avut nici o restanta pana acum.
As vrea sa stiu daca ma transfer la inceput de anul 4, si se aproba, voi intra in anul 4 sau un an inferior unde este loc?
Am citit regulamentele etc. dar nu inteleg ce se face cu echivalarile. Daca intru in anul 4, va trebui sa echivalez anatomia de anul 1 si 2? (un exemplu, fiind cea mai stufoasa materie)

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

1. Suni aici:

+4021 3180719
+4021 3180721
+4021 3180722

2. Intrebi

3. Afli ce intereseaza

4. Profit

| Nirvanaaa a răspuns:

Buna, pai dacă ai făcut aceleași materii se vor echivala ca tot medicina generală e. Chiar dacă iti aproba transferul vei fi la taxa pe toată perioada de școlarizare din câte știu eu. Ai grija ca în anul nostru taxa e parca 15.000 lei - nu știu dacă vor cere taxa actuala sau fosta taxa de 9000 lei.