| Maariiaa97 a întrebat:

Se pot face transferuri de la Titu Maiorescu la Carol Davila?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să te transferi după ce începe anul universitar!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta, ori la altă formă de învăţământ ) - evident, în anumite CONDIŢII!
Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!

| weirdfirefly00 a răspuns:

Se poate, da. Stiu cazuri (colege) care s-au mutat de la Titu sau de la Iasi. Insa nu am discutat cu ele cum au reusit sa se mute si care au fost conditiile. Insa stiu sigur ca programa e altfel si e posibil sa dai niste examene diferenta adica pentru ca materiile sunt puse altfel pe ani. Exista si cazuri in care s-au mutat de la Carol Davila la Titu pentru ca au pierdut anul. Tre sa inveti ca lumea, am observat ca cele de care ti'am zis ca s-au mutat invata destul de bine si trebuie sa fii pregatita de un stres in plus si porcarii de suportat, ca in Romania.

| weirdfirefly00 a răspuns:

Da'mi un mesaj daca vrei si te ajut cu mai multe informatii ca am vazut acum ca ai mai intrebat pe aici despre asta. Mult noroc.