| Drogatacuvise a întrebat:

Umc inginerie economică in domeniul transporturilor? Ce credeți despre aceasta facultate merita pentru o fata? Ce devin dupa ce o termin. Am nevoie de cat mai multe informatii

1 răspuns:
| Marginean_Rares_1990 a răspuns:

Programul de studii INGINERIE ECONOMICĂ ÎN DOMENIUL TRANSPORTURILOR
are ca obiective formarea de ingineri specialisti de inalta calificare, pentru domenii de varf ale
activitatii exploatare-dezvoltare din domeniul Inginerie si Management. Absolventii acestui
program vor detine competentele necesare pentru a urma:
• Ciclul de studii masterale in Inginerie si management;
• O cariera universitara;
• O cariera de cercetator stiintific.
Mijloacele de formare impletesc prezentarea la un nivel superior a unor cunostinte teoretice