| iubescpisicile23 a întrebat:

UNarte sau Facultatea de arte plastice Ion creanga din Chisinau?
Vreau sa studiez design grafic si la UNarte e 1000 de euro pe an in timp ce la FAPD e 300€ pe an.
E o diferenta mare intre facultatile astea? Pot gasi un loc de munca in UE dupa ce termin facultatea in Chisinau? E recunoscuta diploma sau nu?

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu te lua după gabicoo.E prea pesimist.
Ar trebui să te interesezi la facultate dacă diploma e recunoscută internațional.

| gabicoo a răspuns:

Dacă ești din RO ai grijă că după ce ocupă rușii Republica Moldova pe români îi deportează undeva prin Nord și vei termina facultatea pe la Murmansk sau Arhanghelsk!
Dacă ești basarabean e treaba ta!

| iubescpisicile23 explică:

Sau academia de arte din rep moldova