| Joker3134 a întrebat:

Unde credeți că e mai bine la jandarmi sau soldați?

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Orice prost stie sa traga cu arma pana si copii mici cu pistoale de jucarie ideea e ca nu merita sa te sacrifici pentru ceilalti. Daca ar fi sa o faci o faci pentru tine si pentru un pumn de bani care se termin repede dar in rest nu merita.
Tu sa mori ca prostu pe strada (asta daca esti jandarm) exact ca un caine vagabont si prin deserturile alea pustii din Afganistan (asta daca esti soldat) si sefii tai nu mai pot de bine in fotolile lor cu un pahar de vin si prajituri. Pentru ce? sa trimiti bani acasa? stiind ca copii tai nu au astampar si nevastata si-o tr+age cu altul cat esti tu plecat.

4 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nici una, pentru ca in amandoua iti risti viata si nu merita sa mori ca un prost pentru niste bani sau pentru ori ce alt scop. Adica tu sa primesti pumni in cap si pietre non-stop de la oameni fiind jandarm si politicienii sa se pise pe tine danduti un salariu de rahat stand in fotoliile lor pentru ca i-ai protejat.
Si ca soldat e la fel, sa mori ca prostu degeaba in Afganistan sau pe unde te mai trimit ei doar pentru niste bani ca sa le faci jocul lor nu merita pentru nimic in lume.
Tu gandeste-te la viata ta nu sa fi jucaria guvernului.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu ii aperi pe ei dar pe tine cine te apara? iti spun eu nimeni. Pentru ei esti bun cat esti sanatos si cat poti sa tii pusca si scutul in mana ca dupa ce nu mai esti bun (adica sanatos), gata valea tai-o de aici. Cam asa sta treaba.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu fi prost caci e un simptom periculos.

| Razvan3964 a răspuns:

Eu cred ca soldat, deoarece poți învăța sa folosești o armă etc
In timp ce jandarmi sun injurati