| Lorenna88 a întrebat:

Unde pot face dans profesional, facultate de dans sau club pentru a putea în dansa in diferite clipuri muzicale sau ceva de genul?

1 răspuns:
| Curcubeulrosu a răspuns:

Sunt scoli pe diverse stiluri de dans. Aici trebuie sa te uiti si la tine in oras ce fel de scoli gasesti. De exemplu la mine in orasi sunt 4 scoli ce predau latino pentru toate varstele, si 2 ce predau dansuri sportive pentru copii, si un club ce preda tango argentinian. Toate acestea sunt private si ai de platit un abonament lunar. Dar poti incepe cu un astfel de club daca nu ai mai facut dans pana acum si dupa sa cauti un intructor pe stilul de dans pe care vrei sa-l faci.