| Alina8782 a întrebat:

Unde pot sa lucrez sau ce cariera pot sa imi fac daca merg la Fiologie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Domeniile favorabile sunt: Limbi straine, drept, academia de politie, sociologie, istorie, filosofie, limba romana (ca profesor), jurnalism, psihologie.
Poti ajunge ce vrei de oriunde dar ti-ar fi de nenumarate ori mai greu sa te duci la politehnica sau medicina de exemplu de la filologie decat de la un profil real.

1 răspuns:
| LexiEla a răspuns:

Nu prea te poti orienta in functie de profilul de liceu. Important e sa stii tu de pe acum, cat de cat, ce vrei sa faci. In orice caz, orice nu implica matematica, fizica, chimie, calcule, etc.