| Andrei969696969 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a la mate-info si cred ca am gresit cu cariera asta de programator. In iarna vreau sa schimb profilul. As vrea sa lucrez la garda forestiera. La ce profil sa merg dintre bio-chimie si stiinte sociale?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu contează profilul, doar să iei BAC-ul și apoi mai vezi tu!

| Wr3nch a răspuns:

Mai stai un pic si cugeta. Am avut un coleg la filo care in a 10 voia sa fie pompier, in a 11 se visa la politie, dupa a 12 a dat la istoria si acum e la ingineria calculatoarelor laughing E cam devreme sa bati ceva in cuie doar pentru materia e mai dificila.

| Andrei969696969 explică (pentru Wr3nch):

Nu schimb profilul pentru ca e grea informatica. Ma descurc. Doar ca eu vreau sa lugrez in domeniul forestier. Chiar daca garda forestiera se ocula doar cu ancheta de lemn furat. As vrea sa fiu sef de ocol sau inginer silvic daca nu imi iese cu garda forestiera.

| cosmin1324 a răspuns:

La mate info nu iesi doar programator, poti merge pe aproape proce profil. Am colegi care au mers pe inginerie, medicina, economie etc.