| Mimi26567 a întrebat:

Unde te poti angaja dupa ce ai terminat Facultatea de Chimie Alimentara? Poti sa te angajezi si in strainatate?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In fabricile de conserve, la caramangerie (abator de carne si produse din carne)

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai verificat daca scrie despre oportunitatile de angajare pe siteul facultatii? Exemplu random:
https://chimie.upb.ro/......iochimice/

| Sophieka a răspuns:

Daca nu stii ce optiuni ai, pentru ce ai da la aceasta facultate de care nu stii mare lucru?

| Sophieka a răspuns:

Care e visul copilariei tale? Cel mai ideal ar fi sa-l urmezi pe acela, asta daca nu visai la ceva pueril ci la o cariera reala.
Cauta pe net despre facultatea aceasta pe care ai mentionat-o, sau de ce nu, trimite un email / mesaj acestei facultati sa vezi optiunile.

| sweetys a răspuns:

Depinde daca universitatea sau facultatea este recunoscta international. Sfat ca absolvent, daca inca nu ai dat la facultatea asta, reorientează te, toate posturile sunt in flux continuu, doua sau 3 schimburi de luni pana duminica, adio weekenduri si/ sau sarbatori ( astea in functie de patroni). Daca ai facut deja prostia, iti urez succes sa gasesti un post fara sa lucrezi in flux continuu.