| Lotte7 a întrebat:

Ca ce te poti angaja dupa ce ai terminat Facultatea de Filosofie?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Este una din facultatile dupa terminarea careia ai cele mai putine optiuni in ceea ce priveste cariera, cel putin la noi. Desi, din punctul meu de vedere, este o facultate frumoasa, aproape singura optiune (cea mai simpla si accesibila, sa zic asa) pe care o ai dupa terminarea acesteia este sa devii profesor universitar si sa predai, la randul tau.

1 răspuns:
| pwp a răspuns:

Profesor de filosofie.