| Anonim20000000 a întrebat:

Unde te poți angaja după ce termini Facultatea de Chimie Medicală?

Răspuns Câştigător
| OrangeBooger a răspuns:

Pai o sa termini ca licentiat in chimie, deci vei putea lucra pe post de chimist/analist chimist intr-un laborator. Problema e alta, ca sa poti profesa ca si chimist intr-un laborator medical (pentru ca ai specificat chimie medicala) ai nevoie de ALP (aviz de libera practica) pe care il poti obtine doar dupa ce termini un master recunoscut de OBBCSSR. Ca sa aplici pentru avizul asta poti urma orice specializare de licență de la facultatea de chimie, pentru ca in final pe diploma ta o sa scrie tot chimist, fie ca ai terminat chimie medicala, farmaceutica, biochimie tehnologica etc. Important e, cum am zis mai devreme, masterul sa fie unul din cele acreditate de ordin.

| OrangeBooger a răspuns (pentru OrangeBooger):

Sau poti sa lucrezi in cercetare, daca are cine sa te sustina financiar pentru ca la momentul actual salariile sunt in continuare mici.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unde gasesti locuri libere, ca-i extrem de greu sa gasesti un loc vacant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mc donalds.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim20000000 explică:

Dacă nu aveți cu ce sa ma ajutați, mai bine nu comentați.