| Lusyy a întrebat:

Va rog ajutati-ma. La ce trebuie sa dau examen daca vreau sa dau la medicina (generala)? La biologie? Sau si biologie si chimie? Am auzit ca in iasi si alte orase exista facultati unde se poate da numai la biologie. Este adevarat? Va rog mult ajutati-ma! Sunt clasa aX-a stiinte sociale. Nu ma prea pricep la chimie insa daca se da examen sunt dispusa sa ma pregatesc. Multumesc! Daca exista persoane care sunt la medicina sau au terminat poate imi dau mai mult detalii. Sunteti bineveniti si cei ce aveti informatii. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pentru iasi ai informatia exacta la pct. 26 litera A de aici :http://www.umfiasi.ro/......terii.aspx
La UMF Cluj Napoca : biologie si chimie
La UMF Bucuresti : biologie obligatoriu + fizica sau chimie( la alegere)

2 răspunsuri:
| georginika a răspuns:

In Iasi stiu ca se da la biologie. Sper sa nu ma insel.

| Lusyy explică:

Va multumesc frumos pentru ajutor. Alessia5158 am vazut ca scrie biologie sau chimie organica. Deci trebuie sa aleg sa inteleg. E bine daca e asa big grin