| MariusPaun a întrebat:

Va rog ajutor, anul viitor voi termina liceul pe un profil economic(administrație).
As avea 2 alegeri mai departe.
1.Sa dau la ase, dar nu am nicio idee la ce specializare.
2.Sau sa continui pe ceva ce tine de matematica,(tinand cont ca am facut m2, dar daca fac pregatire as putea stii si de m1 ), puteti sa ma ajutati spunându-mi niste facultati(fara pompieri si armata).

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Da, Facultatea de Business din catrul UBB Cluj sau ASE. Pai, gandeste-te ce-ti place mai mult: marketing, contabilitate, informatica economie, management sau economie aplicata? Ai aici planurile de invatamant la fiecare specializare, vezi si tu care iti surade cel mai mult:
http://planinvatamant.ase.ro/

| Xalion a răspuns:

Ubb Cluj ai tot ce vrei. Facultate de Business, Jurnalism, e o universitate uriasa cu zeci de facultati. Intra pe site-ul lor si vei avea de unde alege