| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG AM NEVOIE DE RASPUNSURI!

Buna, vreau sa dau la academia militara, ideea este ca dau test grila la matematica, iar eu sunt pe profil uman... Profesorul de matematica nu ne preda, mentionez ca am terminat clasa a 10 a. Am nevoie de ajutor, chiar vreau sa intru la aceasta academie, sunt dispusa sa studiez singura dar nu stiu cu ce sa incep, daca ma puteți ajuta cu cateva link-uri sau păreri.
Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartea. Eu am facut la sectia uman (stiinte sociale cum ziceti voi astazi). A trebuit sa dau examen la Academia Trupelor de Uscat din matematica de real. Mi-am luat niste carti de matematica si am invatat singur. Pe vremea mea profesorii nu dadeau meditatii si, oricum, n-am avut bani sa-i platesc. Astazi sunt pensionar militar.

| sierra1 a răspuns:

Mai ai 2 ani. dacă nu te răzgândești, face meditații la mate - pe bani.
Profu n-o să-ți mai predea nimic

| RKBlue a răspuns:

Fa meditatii.Cauta un profesor bun de matematica( intereseaza-te de la colegii de la real si prieteni)
Online poti gasi multe cursuri, uita-te pe testele din ani trecuti de la militar si incearca sa le rezolvi. Axeaza-te pe ce vezi ca nu sti si repeta ceea ce sti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia meditatii de matematica, altfel nu prea ai sanse. Trebuie sa-ti predea cineva in mod serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am de pregătit proba practică pentru finalizarea primului nivel de profil psihopedagogic, te pot ajuta gratuit dacă ești de acord să îți documentez progresul.

| Pati2500c a răspuns:

Eu zic sa te muti pe profil real, acolo unde studiezi mate si continui si cu meditatii, cumperi carti cu exercitii si teorie, unde nu intelegi ceva iti intrebi prietenii care se pricep. Nu poti apela la un prof de mate? Macar o sedinta la 2 sapt, sau sa ai pe cineva care sa iti mai explice. Fara meditatii nu poti, parerea mea, mai ales ca tu nu faci mate