| Anonim65564 a întrebat:

Va salut!
Am si eu o mica nelamurire,eu sunt la profil umanist la liceu,dar vreau sa urmez o facultate de informatica sau politehnica la Brasov,nu este problema de matematica din liceu,pentru ca deja sunt la meditatii pentru facultate,sunt clasa a XI-a, problema este ca la admitere se cere bac la mate 50% bacul la mate,dar eu nu il dau,am vb cu niste cunostiinte care studieaza pe acolo si mi-au spus ca nu au auzit pe cineva sa se planga de vreo problema cu profilul liceului,cica s-ar intra si cu media de la istorie in loc de mate,nu stiu ce sa zic,nu se pune problema de vreun transfer pe alt profil la liceu(motive personale).Va multumesc, astept un raspuns big grin

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "politehnica"/Universitate Tehnică la Braşov!

Este doar "Universitatea Transilvania" din Brașov - care are şi specializări care se pot regăsi la o Universitate Tehnică :
http://www.unitbv.ro/Facultati.aspx

Dacă vei candida la Facultatea de informatică ai NEVOIE de nota de la BAC-ul la Matematică sau Informatică!

Ţi-am EXPLICAT şi anterior!
http://www.tpu.ro/......a-nota-de/

Văd că pricepi cam GREU Limba Română :(

Sau ai IMPRESIA că vei primi informaţii mai corecte de la COPILAŞII de 10-18 anişori care reprezintă cam 90 % dintre userii de pe TPU? =))
http://www.tpu.ro/......ad-aceasi/

Toate cele bune!

| cristimihailov a răspuns:

Si de ce nu suni la facultafe sa explici problema ta? In principiu nu ar trebui sa conteze...