| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,
Eu urmez un profil uman la liceu,dar vreau sa urmez o facultate de informatica sau inginerie electrica, se poate intra la o asemenea facultate cu profilul meu?
Stiu ca la inceput o sa imi fie greu, dar deja fac meditatii la mate ca sa ma pot descurca.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are legatura profilul de liceu pentru intratul la facultate, toata treaba e sa faci fata la matematica pe parcursul facultatii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Odată eşti la Teologie, altă dată la Filologie =))
Hotărăşte-te la ce specializare eşti! :))
http://www.tpu.ro/......-liceu-in/

http://www.tpu.ro/......e-engleza/

Modalitatea de admitere şi disciplinele/Tematica DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? =))
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Oricum, ţi-am EXPLICAT şi anterior!
http://www.tpu.ro/......a-nota-de/

Văd că pricepi cam GREU Limba Română :(

Toate cele bune!

| danutzu96 a răspuns:

Sunt facultati care cer ca Bacul sa fie in anumit domeniu (EX: UTCB ), dar daca se intra cu examen nu conteaza specializarea.

| krypton1234 a răspuns:

Poti face ce facultate vrei BAC ul conteaza numai ca poate o sa trebuiasca sa dai un examen daca vrei sa intrii la o facultate cu alt profil decat la liceul tau

| suntserios a răspuns (pentru krypton1234):

Si daca dai la o facultate cu acelasi profil ca liceul nu mai dai examen?

| XxXxMaryxXxX a răspuns:

Nu conteaza ce profil faci la liceu, poti intra in ce facultate vrei tu. Succes!