| Nicu282 a întrebat:

Va salut,
As dori sa stiu daca pot gasi undeva o sursa sigura unde pot verifica daca universitatile de la noi sunt recunoscute in tarile nordice.
As fi interesat sa ma mut Norvegia sau Suedia, avand facultatea de medicina facuta in Sibiu. As fi fost interesat in Canada, dar din pacate acolo nu este recunoscuta.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu nu-i recunoscuta nicaieri, fiind nevoit sa iti echivalezi diplomele si studiile pe unde mergi.
Adica sa dai examene si uneori chiar sa mai faci 1-2 ani de facultate.

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=ambasada+suediei
https://www.google.com/search?q=ambasada+norvegiei
insa esti "dragut" eu nu am facultate dar ma duce mintea sa caut SHEET pe google, dar pe tine nu, foarte "dragut"

| Nicu282 explică (pentru Zuzu1991):

Aceeasi comunitate infecta, esti exemplul perfect. Ai fost de un ajutor egal cu 0

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Nicu282):

Wow, nu imi spune, ai dat telefon la aia si nu ai primit informatiile care te interesau
sau si tu esti exemplul perfect, te astepti ca cineva de aici sa stie exact, EXACT ce ai tu nevoie

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu ai minim de bun simt ce sa cauti pe google
si cand cineva iti raspunde... la obiect
nu ai minim de bun simt sa iti respecti interlocutorul, chiar daca nu te "scarpina" raspunsul

iti doresc noroc in viata, o sa ai nevoie, cu atitudinea asta inepta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești conștient de costul de trai exorbitant din Norvegia, da?
În plus, trebuie să știi limba, care nu-i deloc ușoară.

| Nicu282 explică (pentru anonim_4396):

Nu asta era intrebarea. Plus ca nu imi stii situatia financiara si nici nu stii daca cunosc sau nu limba.